תורמים להמשך המשימה

טלפון.png
FOL Mock-Up small.png

חזק את גופך מפני רדיקלים חופשיים וקרינה אלקטרומגנטית 

בריטניה חוזרת מהצהרותיה אודות חיסוני חובה ודרכון החיסונים

Updated: Jan 30, 2021

שר החיסונים | נדהים זאהווי

שר החיסונים של בריטניה הודיע בשני (14.12.2020) כי הממשלה בהחלט לא תחייב את החיסון לנגיף הקורונה, וכי אין בכוונתה להכניס דרכוני חסינות, או להטיל מגבלות על מי שלא יקבל את החיסון.


נדהים זאהווי הודיע על כך לאחר שעתירה עם יותר מ -324,000 חתימות נגד מה שמכונה 'דרכוני קורונה' נידונה בפרלמנט.


"אני חושב שחובת חיסונים היא מפלה ושגויה לחלוטין ... והייתי קורא לעסקים שמאזינים לדיון הזה היום אפילו לא לחשוב על זה", אמר זאהווי.

הוא הוסיף כי "אין לנו שום תוכניות לדרכון חיסונים."


בעתירה נאמר "אני דורש שהממשלה תמנע מלהטיל הגבלות על מי שמסרב לקבל כל סוג של חיסון פוטנציאלי מסוג Covid-19. זה כולל הגבלות על נסיעות, אירועים חברתיים, כגון קונצרטים או ספורט. שלא יהיו הגבלות כלשהן כלל”.

קבוצות "חופש האזרחים" תייגו את הערותיו של זאהווי "חזרה מבורכת לרציונליות". זאת תפנית של 180 מעלות של זאהווי, שרק לפני שבועיים אמר שהוא מצפה מבארים, בתי קולנוע, מסעדות ואצטדיוני ספורט שכולם ידרשו הוכחת חיסון נגד COVID-19 לפני שיאפשר ללקוחות להיכנס אליהם. "במובנים רבים, הלחץ יגיע משני הכיוונים, מספקי שירות אשר ידרשו לראות כי כבר חוסנת, וגם נהפוך את הטכנולוגיה לקלה לזמינה ככל האפשר" כל זה מתרחש בזמן שאצלנו בישראל הממשלה הודיעה כי מי שיקבל את החיסון COVID-19 יקבל 'דרכון ירוק' שיאפשר לו "תנועה חופשית" להגיע למקומות ולאכול במסעדות. לינק לכתבה


תרגום וכתוביות: פנחס רוזנר